Trendum – malá organizace s velkými cíli

trendum-logo-final-draft-color_3

Každý z nás se aspoň jednou v životě dostane do bodu, kdy přemýšlí, co dělat dál, jaké jsou jeho sny a jak je zrealizovat. A právě tahle otázka stála u vzniku organizace Trendum, o.p.s. Několik kamarádů, kteří spolu pracovali a věnovali se práci s mladými lidmi, se rozhodlo jít svou cestou a začít dělat věci podle sebe, v novém kabátě a jinak.V roce 2013 tak vzniklo Trendum, založené na jejich zkušenostech nejen z oblasti práce s mladými, ale také na managerských a lektorských dovednostech a zkušenostech z různých projektů.

Naše organizace pracuje především s mladými lidmi a pracovníky s mládeží a na rozvoji jejich schopností a dovedností prostřednictvím neformálního vzdělávání a formou různých netradičních aktivit. Nabízíme jim účast na mezinárodních výměnách mládeže a školících kurzech, které organizujeme pod programem Erasmus+. Další velkou oblastí pak je práce s dobrovolníky, především s těmi zahraničními, kteří k nám přijíždějí téměř na rok a zapojují se do různých činností a aktivit, propagují myšlenku dobrovolnictví a obohacují život místní komunity o svou kulturu, zvyky a zkušenosti.

Kromě těchto velkých projektů provozuje Trendum klub Deskolamy – klub deskovkových a netradičních her, který se schází v našem centru TreFa V Ostravě Radvanicích pravidelně každé pondělí, a to i přes prázdniny. V naší sbírce najdou herní nadšenci nepřeberné množství deskovek a karetních her, ale i různých netradičních her dovnitř i navenek jako cornhole, holandský biliard, kubb či  weykick.

Věnujeme se i jiným činnostem, některým pravidelně a jiným zase příležitostně. Máme svou taneční skupinu pro děvčata nebo jednou za dva roky pořádáme Festival netradičních her. Jsme rádi za spolupráci s jinými organizacemi a příležitostné účasti na různých akcích. Trendum je malou organizací tvořenou pár nadšenci, kteří si kladou velké cíle a věří, že právě práce s mladými lidmi a možnost pomáhat jim rozvíjet jejich dovednosti, nikdy nepřestane být důležitou.

Více informací najdete na našich webových stránkách www.trendum.cz a hlavně na našem facebooku

Veronika Geryková – koordinátorka zahraničních dobrovolníků a mezinárodních projektů v Trendum.

 

Pro ICM Ostrava Veronika Geryková, Trendum

www.icm.cz/ostrava

Fcb: Informační centrum pro mládež Ostrava