Týden sportu zdarma

Bazen

Po všem tom vánočním shonu, přípravách a slavení by určitě neškodilo odpočinout si a nabrat síly. A jakou lepší zábavu si najít než sportování, po kterém vánoční dobroty budou chutnat dvojnásob! A navíc přitom můžete i ušetřit. Jak se již stalo tradicí, také v tomto roce totiž připravila Praha pro své občany malý dárek. V týdnu od 25. do 31. prosince si na vybraných sportovištích můžete zasportovat zadarmo.

Bazen

Týden sportu zdarma je akcí, která se snaží zpřístupnit i méně známá sportoviště a dostat k novým sportům také ty konzervativnější z nás. V roce 2016 byla navíc Praha Evropským městem sportu, takže o sportovní aktivity rozhodně nebyla nouze. Vzhledem k tomu, jaký zájem vyvolala akce v minulých letech, rozrostl se opět počet míst, která jsou veřejně přístupná.

A jak Týden sportu probíhá? Již dlouho dopředu se přihlašují jak sportovní areály, které se obecně těší velkému zájmu, tak i ty, které se ještě potřebují zviditelnit a ukázat, co zajímavého nabízejí. Přihlašovat se ale mohou téměř do poslední chvíle, proto se nabídka neustále aktualizuje. Zájemce o sportování si může vybrat z dlouhého seznamu na webových stránkách www.prahasportovni.cz.

Registrace na aktivity pak mohou probíhat třemi různými způsoby:

– přímo na stránkách prahasportovni.cz,

– na webových stránkách jednotlivých sportovišť,

– nebo stačí pouze přijít.

Je potřeba vše řádně pročíst v informacích o sportovním areálu. Na základě zkušeností z minulých let lze říci, že díky velkému zájmu může být obtížné dostat se v exponovaném čase na ta nejoblíbenější sportoviště, právě to ale může být pobídkou k tomu, že si vyzkoušíte i některé méně známé sporty.

Do akce jsou zapojeny například stadiony, plavecké bazény, kryté haly na míčové hry, horolezecké stěny, fitness centra, zimní haly a kluziště a mnohé další. Ne všechny tyto areály mají otevřeno po celou dobu konání akce, některé se volně otevírají jen v určité dny nebo hodiny, stejně tak je možné, že si někde budou účtovat poplatek například za použití ručníků či prostěradel, zapůjčení vybavení a podobně. Také je nutné se obrnit trpělivostí, pokud vás při vstupu čekají dlouhé fronty. Přesto si ničím z toho nenechte zkazit náladu a  Týden sportu zdarma si pořádně užijte.

Petra Procházková
ICM DDM hl. m. Prahy