U maturitní generálky budou téměř všichni

CERMAT 25. května uveřejnil počet škol, které se zúčastní vůbec první maturitní generálky. Ta má prověřit připravenost nových maturit. Z celkového počtu 1289 škol se k maturitní generálce přihlásilo 1141 škol.

Ředitel CERMATu Pavel Zelený (ilustrační foto)

Ředitel CERMATu Pavel Zelený (ilustrační foto)

„K maturitní generálce se přihlásilo 88,5 procent všech škol s více než 92 procenty celkového počtu žáků v Česku. Není tedy pochyb o tom, že generálka prověří přípravu k rozjezdu nové maturity v příštím roce v opravdu dostatečné šíři,“ uvedl ředitel CERMATu Pavel Zelený.

V příštích třech týdnech se žáci zaregistrovaných škol budou přihlašovat do projektu maturitní generálky MAG´10. V tuto dobu si také žáci zvolí obtížnost zkoušky a předmět, které budou chtít v maturitním modelu 2011 vyzkoušet. Studenti středních škol si mohou vybrat z celkem 14 zkoušek z českého jazyka a literatury, matematiky a pěti světových jazyků. V době od poloviny června do 30. června vloží ředitelé škol podle odevzdaných přihlášek žáků vybrané specifikace předmětů do informačního systému CERMATu. Podle získaných dat pak CERMAT nechá zhotovit zkušební dokumentaci.

Maturitní generálka je naplánována na čtyři říjnové dny. Ve dnech 11. až 14. října 2010 se bude zkoušet podle jednotného zkušebního schématu. Výsledky z maturitní generálky získají studenti nejpozději 10 dnů před tím, než budou podávat přihlášky k ostré maturitě. Budou mít tak čas rozmyslet si, jakou zvolit obtížnost zkoušek, případně předměty.

Nespornou výhodou maturitní generálky je získání zkušenosti s průběhem nového maturitního zkoušení. Ostrá maturita bude totiž probíhat ve stejných intencích jako maturitní generálka. Žáci tak budou mít úplný přehled o tom, jak nová maturitní zkouška probíhá.

Školy, které se do projektu MAG´10 nepřihlásily, získají zkušenosti s novou maturitou až při ostrém spuštění na jaře 2011.

__

Pavel Dvořák, Regionální koordinátor – redaktor, Kraj Středočeský

Přidej komentář jako první k "U maturitní generálky budou téměř všichni"

Zanechte komentář