Už se blíží

Nezadržitelně se blíží nová maturitní zkouška, která má prolomit nesourodost dosavadních zkoušek dospělosti. Jaké jsou pocity, názory i pohledy různých aktérů nové zkoušky vám poodhalí následující anketa nebo chat s Pavlem Zeleným.

Michal Suk 18 let

Nečekaně jsem zabřednul do učení, protože se nové maturitní zkoušky trochu bojím. Mám sice ověřeno z podzimního testování, že bych to měl nakonec asi dát, protože jsem to tehdy udělal. Nevím ale, jak to bude teď, zdá se mi, že je všechno obtížnější každým dnem, kdy se blížíme ke svaťáku. 

Ředitel SŠ v Praze

Je to nesmysl, který je testem nervů nás všech, kteří ještě ve školství zůstali ve víře, že je co žákům dále předávat. Teď se pouze potýkáme s administrativními záležitostmi, komunikací s CERMATem a ministerstvem, protože není nikdo kompetentní nám sdělit, co se například stane, když k nám do školy nedorazí hodnotitelé – například z důvodu nemoci. Jak a kdy proběhne případná opravná zkouška pro žáky, kteří neuspějí v řádném termínu a podobně. To jsou zásadní věci, které nelze přehlížet, ale jak se zdá, jsou úspěšně zametány pod koberec a účelově přehlíženy. Jsem velmi zvědavý, jak takový pokus dopadne a jaké bude mít ve vzdělávacím systému důsledky.

Karla 19 let, obchodní akademie

Mám pomalu strach z praktické části než z tý společný. Nebaví mě účto (účetnictví, pozn. redakce) tak se víc zaměřuji na ty profilové předměty. Každopádně to i tak bude asi hodně zajímavý u češtiny. Hodně lidí od nás to vidí, že to půjde na pohodu, ale nikdy nevíš…

Jaký názor, pocit nebo pohled máte vy z nové maturitní zkoušky?

Posílejte Vaše názory do diskuse pod článkem. Nebo diskutujete přímo s Pavlem Zeleným, ředitelem CERMATu.

On-line diskuse s Pavlem Zeleným k nové maturitě

Dny a týdny pomalu a jistě ubíhají a už se blíží k termínu nové maturitní zkoušky. Pro mnoho z vás je však nová maturita stále trochu tajemným projektem. Proto se na webových stránkách http://www.novamaturita.cz můžete setkat s Pavlem Zeleným, ředitelem CERMATu, který v pravidelných intervalech bude odpovídat na vaše dotazy v on-line chatu.

Chat bude probíhat každé pondělí a čtvrtek od 17:00 do 19:00 hodin. Všichni, kteří nemají zcela jasno co nová maturita bude obnášet, jak bude probíhat a jaké z ní bude výstup, může pokládat otázky Pavlu Zelenému den před on-line chatem od 12:00.

Vstup do diskuse na třetí chat k tématu „Povinné zkoušky 2011“, můžete od pátku 15. dubna na internetové adrese: http://www.novamaturita.cz/povinne-zkousky-2011-pavel-zeleny-1404034949.html.

__

Pavel Dvořák, regionální koordinátor – redaktor, kraj Praha

Přidej komentář jako první k "Už se blíží"

Zanechte komentář