V Plzeňském kraji se představí každoroční festivalová přehlídka propagující hispánskou kulturu v Čechách

Již tento týden se plzeňští příznivci hispánské kultury mohou těšit na každoroční festivalovou přehlídku s názvem Týden hispánské kultury. Akce bude zahájena 3. října, ale potrvá až do 16. října a stejně jako minulý rok zapojí do příprav a aktivit školy i vzdělávací instituce, Západočeskou univerzitu nevyjímaje. A na co se můžete letos těšit?

Týden zahájí 3. 10. v 19:30 Vuelvo por mis alas – Vracím se pro svá křídla, hudebně – taneční koláž madridské tanečnice Virgine Delgado a kytaristy Petra Víta, doplněná o poezii granadského básníka F. G. Lorcy v podání herce Tomáše Hanáka. V úterý 4. 10. v 17:00 se uskuteční v prostorách Alliance francaise vernisáž výstavy argentinského výtvarníka Césara Augusta Boldriniho. Ve středu se zapojí Filozofická fakulta Západočeské univerzity, kde se uskuteční odborná konference na téma „Španělsko a Nový svět v době vlády Habsburků: věda, umění, filosofie“. Nabitý program festivalové přehlídky doplní v rámci podpory výuky španělštiny na základních a středních školách nultá hodina španělštiny.

S oslavami hispánské kultury bude spojena také fotografická výstava Iberoamérica, jejíž vernisáž proběhne v pondělí 10. října v 17:00 hodin v mázhauzu plzeňské radnice. Ta se koná pod záštitou primátora města Plzně – Martina Baxy a Velvyslanectví Španělska v Praze. Pokud si výstavu nestihnete prohlédnout přímo v rámci Týdne hispánské kultury, příležitosti můžete využít až do 21. října.

„Název výstavy je Fotoiberoamérica a zahrnuje 44 fotografií ze zemí Latinské Ameriky, Španělska a Portugalska. Snímky nafotili mladí profesionální fotografové a týkají se aktuálních témat. Ta mají zároveň mezinárodní dosah,“ sdělila Martina Košanová, ředitelka Centra španělské kultury a vzdělávání. „Iberoamerika je velká kulturní velmoc, nápadná svojí značnou rozličností, díky které se zde vytváří prostor pro další kultury. Výstava zachycuje různorodost oblasti, jejího lidu, jejího cítění a barev. Vše pomocí obrazu,“ popisuje Košanová.

Projekt Fotoiberoamérica je průkopnickým projektem, který podporuje iberoamerickou fotografickou školu. „Cílem projektu, za nějž se postavila skupina diplomatických zástupců zemí tvořící iberoamerické společenství národů se sídlem ve Španělsku a Iberoamerická nadace umění, je šířit mnohotvárnost, bohatství a uměleckou různorodost fotografů ve všech možných prostředích,“ vysvětluje Pablo Chacón.

Podrobný program na www.cskv.cz , vstupenky si můžete předplatit  na www.plzenskavstupenka.cz.

 

_

Zdroj: Tiskové zprávy

_

Jana Chrtková, Regionální koordinátorka – redaktorka, Kraj Plzeňský

 

Přidej komentář jako první k "V Plzeňském kraji se představí každoroční festivalová přehlídka propagující hispánskou kulturu v Čechách"

Zanechte komentář