V Pohořelicích se bude stavět nové hřiště na discgolf. Realizovaný Smart Up projekt mladých vyznavačů Discgolfu.

cropped-remix

Pohořelický park čeká v následujících měsících něco nového. Jsme parta mladých lidí, kteří se snaží zlepšit možnosti trávení volného času v našem parku netradičním sportem s létajícím talířem – discgolfem.
Discgolf je hra velmi podobná klasickému golfu, akorát se místo jamek používají speciální koše a místo golfových holí a míčků discgolfové disky. Díky tomu, že tento sport není extrémně náročný na pohyb a disk si můžete půjčit, nebo koupit za cca 250kč, může se mu věnovat skoro každý. Samotná hra je pohodová, ideální pro skupinu přátel nebo rodinu.
Myšlenka vytvořit zde discgolfové hřiště vznikla již minulý rok na SVČ Pohořelice i díky tomu, že všichni právě na Domečku hrajeme další sport s létajícím talířem Ultimate frisbee. Zároveň jsme z SVČ Pohořelice získali cenné rady pro psaní žádosti i pro realizaci projektu. Náš nápad jsme se snažili prosadit všemožnými cestami více jak rok. Letos se nám konečně povedlo díky programu O2 SmartUp, Nadaci O2 a městu Pohořelice získat finance na jeho stavbu.
O2 SmartUp je program pro mladé lidi od 15 do 29 let, kteří mají zajímavou myšlenku jak zlepšit svoje okolí. Stačí jen přihlásit projekt a v případě úspěchu u hodnotící komise lze získat v první úrovni až 30 000 Kč na jeho realizaci. Přestože byla v letošní výzvě velmi silná konkurence (celkem 98 přihlášených projektů), podařilo se nám vejít do třiceti vybraných a podpořených projektů. Uvědomujeme si, že tento úspěch je jen začátek a uděláme vše pro to, aby byl náš projekt úspěšný i na konci. V současné době již máme za sebou další krok a to je víkendový vzdělávací kurz Nadace O2, kde jsme získali potřebné informace a dovednosti k realizaci našeho nápadu.
V současné době se pracuje na přípravných fázích projektu. V průběhu letních prázdnin proběhne naplánování a stavba hřiště a v září se uskuteční slavnostní otevření hřiště, turnaj a workshop pro školu.
Děkujeme Nadaci O2, ICM SVČ Pohořelice i městu Pohořelice za důležitou podporu v naší snaze.

Pokud se chcete dozvědět o discgolfu více, podívejte se na stránky: www.discgolf.cz
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10103510226-sport-v-regionech/217471290032001-discgolf-konopiste-open-2017/

Jakub Foltán, člen SmartUp týmu ICM SVČ Pohořelice