V Ústí nad Labem proběhlo krajské kolo soutěže Školní časopis roku 2011

Dne 17. června se v ústeckém DDM konalo pod záštitou Ing. Petra Jakubce, radního Ústeckého kraje za oblast školství vyhlášení historicky prvního krajského kola soutěže Školní časopis Ústeckého kraje za rok 2011. A i přesto, že se jednalo o první ročník, lze celou akci hodnotit jako velmi zdařilou.

Soutěž realizoval Národní institut dětí a mládeže MŠMT, konkrétně regionální koordinátor a redaktor pro Ústecký kraj Miloš Hrubý. Ovšem nezvládl by to jistě sám. Proto se na celé akci podíleli také zástupci Krajského úřadu Ústeckého kraje, zástupkyně Informačního centra pro mládež v Teplicích Hana Hamplová či pracovníci Domu dětí a mládeže v Ústí nad Labem.

 

Do soutěže se přihlásilo celkem 24 časopisů ze všech koutů Ústeckého kraje a pro pětičlennou porotu bylo tedy velmi těžké rozhodnout, které časopisy ocení. Soutěžilo se ve 4 kategoriích – oddílový časopis roku, časopis 1. stupně základní školy roku, časopis 2. stupně základní školy roku a časopis středních škol roku. Všechny přihlášené časopisy byly vystaveny ve vestibulu DDM, takže si zástupci jednotlivých redakcí mohli prohlédnout svou konkurenci.

 

Kromě výše zmíněných kategorií se soutěžilo též o cenu za nejlepší titulní stranu, nejlepší grafiku a nejlepší obsah. Nejlepší titulní stranu měl dle porotců nakonec časopis Novopis ze ZŠ a MŠ Nová v Ústí nad Labem, cenu za nejlepší grafiku získal časopis G-Listy z Gymnázia Chomutov a nejlepším obsahem se pro tento rok mohl pyšnit časopis Bezevšeho, který vydává SŠ mediální grafiky a polygrafie Rumburk.

 

V kategorii oddílových časopisů byla udělena pouze cena za první místo, jelikož se ddo této kategorie přihlásily pouze dva časopisy, navíc z jedné organizace, a to z DDM Děčín. Cenu nakonec získal časopis CUBE, který nakonec předčil svého kolegu, časopis ANIMEX tematickou pestrostí a větším propojením na místo působení.

 

V kategorii 1. stupeň ZŠ nakonec vyhrál časopis Spolužák ze ZŠ a MŠ Dobkovice, který na porotu zapůsobil celkovou tváří časopisu, přizpůsobením věku cílové skupiny, a především krásnými, původními a originálními kresbami. Na druhém místě se umístil časopis Bajky ze ZŠ Chlumec a na třetím místě časopis Brnění ze ZŠ a MŠ Brná.

 

V kategorii 2. stupeň ZŠ si hlavní cenu odnesl časopis Novopis ze ZŠ a MŠ Nová z Ústí nad Labem, na němž porotu zaujal originální vzhled časopisu, grafika časopisu, originalita a pestrost obsahu a propojení se školou. Druhé místo si odnesli zástupci časopisu Koumes ze ZŠ a MŠ Janov, na třetím místě skončil časopis Podlesáček ze ZŠ Na Podlesí z Kadaně.

 

V kategorii středoškolských časopisů předčil všechny své kolegy časopis Bezevšeho ze SŠ mediální grafiky a polygrafie Rumburk, na němž porotu zaujal především velmi kvalitní obsah, rozmanitost jednotlivých příspěvků, jejich originalita, ale též grafické zpracování, původní fotografie a kresby. Na druhém místě skončil časopis Yntrák z varnsdorfské střední školy, třetí místo si odnesli zástupci G-listů z chomutovského gymnázia.

 

Všichni zúčastění hodnotili celou akci jako velmi povedenou a doufají, že se bude opakovat také v dalších letech.

Miloš Hrubý, regionální koordinátor – redaktor, Ústecký kraj

Přidej komentář jako první k "V Ústí nad Labem proběhlo krajské kolo soutěže Školní časopis roku 2011"

Zanechte komentář