Vánoce v Plzni

Vánoce jsou v Plzni právě vidět na každém kroku. Centrum září výzdobou, náměstí Republiky zdobí od 20. listopadu čtrnácticentimetrová jedle, kterou Plzeňanům přivezlo speciální nákladní auto ze soukromé zahrady na Bílé Hoře. Strom je ověnčen novými moderními světelnými a dekoračními prvky a poblíž najdete i ohradu se zvířátky, které můžete nakrmit speciálním krmivem.

Zdroj: www.vasevanoce.cz

 

Atmosféru na náměstí doplňují již tradičně vánoční trhy, na nichž si můžete pořídit dárečky dokonce až do 24. prosince. Ani ulice v centru města nejsou zanedbané – město na výzdobu také uvolnilo milion korun. Nové ozdoby tak Plzeňané každý den vidí například na Chodském náměstí, v Kopeckého sadech, na Wilsonově mostě, ve Zbrojnické a Prešovské ulici či na stromě pod budovou Velkého divadla.

Zdroj: http://files.mradio.webnode.cz

 

 

Zdroj: http://media.novinky.cz

Pokud se procházíte nočním městem a užíváte si celé té vánoční nádhery, zahlédnete-li občas nějakou hvězdu nad městem, máte hned lepší náladu. Kouzelně vánočně proto potom zní také zpráva, že město Plzeň bude mít brzy své planetárium, kde hvězdy budeme mít k dispozici mnohem častěji a to bez ohledu na počasí. Stane se tak roku 2014 a výstavbu s nejmodernějšími technologiemi umožní téměř šestimilionová dotace, kterou z evropských fondů získala Techmania Science Center. A kdo ví, možná se právě díky tomuto plánu některým milovníků hvězd a planet splní vánoční přání.

A komu se přání zatím nesplnilo, ať si jej přijde přát na půlnoční bohoslužbu, která se v Plzni bude jako tradičně na Vánoce konat.

 

Další tradiční akce vánočního období najdete na stránkách plzen.eu.

 

_

(Zdroj: plzen.eu, tiskové zprávy)

_

Jana Chrtková, Regionální koordinátorka – redaktorka, Kraj Plzeňský

Přidej komentář jako první k "Vánoce v Plzni"

Zanechte komentář