Vánoční Vídeň v obrazech

Lákají vás vánoční trhy v metropoli Rakouska? Pokud ano, není vůbec problém se do Vídně dostat alespoň na jeden den. Vídeň je přátelské město, které je protkáno elegancí a stylem. Má své kouzlo a v mnohém se i podobá našemu hlavnímu městu, Praze. Vídeňské vánoční trhy jsou vedeny v klasickém stylu s tradičním vánočním zbožím.

Na prostranství před vídeňskou radnicí se tradičně konají vánoční trhy.

Asi nejjednodušší variantou, jak se do Vídně bezproblémově a celkem levně dostat, je volba některé z cestovních kanceláří nebo cestovních agentur. Ty totiž nabízí zájezdy už od cca 500 korun do 900 korun a často zajistí zájezd i s průvodem. Stačí si jen vybrat termín, kdy chcete Vídeň navštívit. Výhodou využití těchto služeb je, že se nemusíte starat o auto ani o řízení a v poklidu si dát na vánočních trzích například svařené víno nebo punč. Pokud budete mít k dispozici průvodce je dobré do Vídně vyrazit ještě v brzkých ranních hodinách, aby jste stačili projít pamětihodnosti a zajímavosti, kterých je ve Vídni velké množství. Po desáté hodině dopoledne se totiž Vídeňské ulice zcela naplní návštěvníky metropole. Není tak možné dobře fotografovat pamětihodnosti, které jsou doslova obsypány turisty. Neznamená to ale, že se musíte ulicemi Vídně nějak zásadně prodírat.

Mezi sedmou a osmou ráno je nevhodnější čas vyrazit do ulic Vídně za pamětihodnostmi, dopoledne jsou totiž ulice zcela zaplněné lidmi.

 

Parlament

 

Po desáté hodině dopoledne jsou vánoční trhy zcela zaplněny. Zmnoha míst je slyšet hodně češtiny. Češi jsou totiž jedni z nejčastějších návštěvníků vídeňských trhů.

 

Svařené víno je na trzích prodáváno v hrnečcích, které nesou motiv onoho trhu a místa. Hrnek je vydáván proti záloze 2,5 Eura, lze si je tak ponechat jako suvenýr. Každý trh ve Vídni má svůj hrneček, můžete tak nasbírat několik motivů a barev hrnků.

 

Po Vídni je možné pohodlně cestovat metrem nebo tramvajemi.

__

Pavel Dvořák, regionální koordinátor – redaktor, kraj Praha

Přidej komentář jako první k "Vánoční Vídeň v obrazech"

Zanechte komentář