Ve kterých oborech je nejvíce volných pracovních míst? Zvolte si správně své budoucí povolání!

pexels-photo-40120

Přemýšlíte nad svým budoucím zaměstnáním? Můžete si vybrat z nabídky několika oborů, kde je nejvíce volných pracovních míst.

Vybrat si práci můžete v těchto oborech:

  1. stavebnictví

Jde o jednu z nejatraktivnějších pracovních oblastí. Uplatnění najdete v mnoha pozicích – stavební dělník, stavbyvedoucí nebo například v architektuře.  Největší zájem je o řemeslné obory. Zedníci, instalatéři či truhláři jsou velmi žádaní.

  1. průmysl

V nestavebních oborech se rovněž neustále hledají spolehliví zaměstnanci s kvalifikací. Nejvíce volných míst najdete ve výrobě, ale i na méně platově ohodnocené pozici pro pomocné pracovníky.

  1. IT

Naopak velmi žádaným a dobře placeným zaměstnancem můžete být v IT oborech. Uplatnění je velmi široké a můžete si vybrat také například grafické obory, programátorské a další. Pracovat můžete na volné noze, v IT firmě či v různých agenturách.

  1. Marketing

Obor, který nebyl před 15 lety známý, je dnes na vzestupu. Každá firma zaměstnává své marketingové specialisty, kteří budují image firmy, přivádějí zákazníky, starají se o komunikaci se zákazníky. Vybrat si můžete i kreativní pozice copywriter, kreativec, grafik, SEO specialista a další.

V těchto oborech se stále hledají noví zaměstnanci.

  1. Technika, fyzika a matematika

Šanci uspět mají také ti, kdo studují technické obory, také fyziku či matematiku. Tyto obory studuje díky jejich náročnosti jen menší počet studentů. Odměnou za dostudování jsou pak velmi atraktivní pracovní pozice a platové ohodnocení.

Vybrat si ten správný obor není zrovna lehké. Ve vašem životním kroku vám může pomoci pedagogický poradce nebo rodiče.

Pro ICM Cheb

Hana Šnajdrová