Vodní kapky pro Kongo

V březnu loňského roku odstartoval pod záštitou náměstkyně hejtmana Jihočeského kraje Ivany Stráské společný humanitární projekt Diecézní charity České Budějovice a společnosti ENERGIE AG BOHEMIA, s.r.o. Jeho cílem je umožnit obyvatelům oblasti Kilwa-Kasenga v africkém Kongu přístup k pitné vodě a snížení dětské úmrtnosti v důsledku nemocí způsobených pitím znečištěné vody.

K tomu by mělo přispět 226 nových či obnovených čerpadel a studní, které dlouhodobě zajistí pro více než půl milionu obyvatel oblasti Kilwa-Kasenga zásobování pitnou vodou.

Jakými prostředky je tento cíl projektu naplňován?

Společnost Energie AG BOHEMIA s.r.o. se sídlem v Českých Budějovicích, která koordinuje činnost šesti českých dceřiných společností vodárenské skupiny Energie AG, se zavázala se přispívat 1 haléřem ze svého zisku za každý prodaný 1m3 vody na tento humanitární projekt – Vodní kapky. Partnery projektu je Diecézní charita České Budějovice a Diecézní charita Linz, která projekt v Kilwa – Kasanga provozuje. V roce 2009 projekt Vodní kapky přinesl 293 062 korun. Letos se již podařilo získat 348 256 korun. Za tyto peníze bude opraveno deset studní a bude tak umožněn přístup k pitné vodě téměř 25 tisícům lidem, což je zhruba jedno větší okresní město.

Charitativní projekt Vodní kapky vodárenské skupiny Energie AG byl vyznamenán cenou E.ON ENERGY GLOBE Česká republika za nejlepší projekt v kategorii VODA. Národní česká cena ENERGY GLOBE se předávala již podruhé za ekologické projekty v sedmi kategoriích – Země, Oheň, Voda, Vzduch, Mládež, Obec a Kutil. Vítěze jednotlivých kategorií vybrala mezinárodní porota z 276 podaných projektů. Další ocenění získal projekt i na 7. ročníku Mezinárodního filmového festivalu VODA MOŘE OCEÁNY ocenila. Dokumentární film VODNÍ KAPKY Rolanda Hubera a Gabi Kramesbergerové byl oceněn zvláštní cenou „za charitativní počin roku 2010″

Aktivně se k na projektu podílí Jihočeský kraj. Nejenže převzal prostřednictvím náměstkyně hejtmana nad projektem záštitu, ale rozhodl se i přispět částkou 10.000 korun. Šek bude zástupcům Diecézní charity České Budějovice předán u příležitosti výstavy fotografií z oblasti Kilwa-Kasenga. Tato výstava je instalována v prostorách Krajského úřadu Jihočeského kraje a potrvá až do konce tohoto roku. Seznamuje zájemce s realizací tohoto projektu a prokazuje jeho prospěšnost.

Zdroj Diecézní charita České Budějovice, více informací www.charitacb.cz, www.vodnikapky.cz

Václav Pavlík, Regionální koordinátor / redaktor, Kraj Jihočeský

Přidej komentář jako první k "Vodní kapky pro Kongo"

Zanechte komentář