Voříškiáda počtvrté…

Další ročník mikulovské Voříškiády je za námi a ten, kdo v neděli 19. května podnikl výlet do Mikulova, určitě nelitoval.

Akce probíhala, tak jako každý rok,  v  příjemném prostředí mikulovského Amfiteátru a  opravdu bylo na co se dívat.  I přes silný vítr, který odnášel dětem čepice, rozhodčím papíry a vše co mu stálo v cestě, pánečkové se svými psími miláčky předváděli divákům, jak sehraní jsou. Psí soutěžící čekala nejen promenáda před publikem a zkouška poslušnosti, ale také překážkový běh. Ukázalo se, že k těm nejtěžším disciplínám patří proběhnutí tunelu. Většinou to končilo psím závodníkem vzpírajícím se před tunýlkem a pánečkem ležícím na straně druhé s hlavou uvnitř, volajícím zoufalé povely ať už po dobrém nebo po zlém. Nakonec to zvládli všichni.

Po první části programu, ve které zápolila o titul psího sympaťáka víc jak desítka psů, byly pro diváky  nachystané ukázky psí soutěže agility a zajímavé vyprávění strážníků Městské policie Mikulov o odchytu psů a následné péči o všechny psí tuláky.

Součástí programu bylo i vyhlášení vítězů 5. stupně soutěže Malá energetická akademie 2012 – 2013. Ceny vítězům věnovala společnost E.ON. Ti nejlepší dostali od společnosti E.ON společenské hry, baterky a diplomy.

Amfiteátrem se nesla dobrá nálada a i přesto, že se občas z některého jeho konce ozývalo zlověstné vrčení a štěkání, odpoledne proběhlo bez rvaček a zranění nejen dvounohých, ale především těch čtyřnohých psích návštěvníků Voříškiády.

 

 

 

Přidej komentář jako první k "Voříškiáda počtvrté…"

Zanechte komentář