Výmalba podchodu na vlakovém nádraží v Třebíči

vítězný návrh bez finální úpravy

V současné době můžete v autobuse nebo například u doktora slyšet: „Ta dnešní mládež, to je hrůza!“ Podle mého názoru tomu ale tak není. V Třebíči se sešla skupiny čtyř mladých lidí, kteří se z vlastní iniciativy rozhodli, že vymalují podchod na vlakovém nádraží.

Svůj projekt přihlásili do projektu s názvem Mládež kraji, který zastřešuje Rada dětí a mládeže Kraje Vysočina. Svůj záměr prezentovali před vedením města, které schválilo rozpočet na realizaci tohoto projektu.

Následovala propagace projektu a hledání mladých nadaných umělců, kteří by vytvořili návrh, podle kterého by se dal podchod vymalovat.

Všechny zaslané návrhy byly zveřejněny na facebookové stránce projektu, kde byly zpřístupněny pro hlasování veřejnosti.

„Chtěli jsme, aby si třebíčští občané rozhodli o tom, jak bude podchod vypadat,“ říká koordinátorka projektu Vendula Němcová.

Po veřejném hlasování se 27. 6.  konalo hlasování odborné poroty, která sestávala ze Zdeňka Kučery, který bude realizovat výmalbu podle vítězného návrhu, Petra Klimeše, zástupce Správy železničních a dopravních cest, Jana Burdy, předsedy Rady dětí a mládeže Kraje Vysočina, Anety Schütz, umělkyně, malířky a sochařky a Venduly Němcové, koordinátorky projektu. Ze tří návrhů, které měly nejvíce hlasů z veřejného hlasování, porotci vybrali jeden, který pan Kučera ještě upravil, aby se mohl zrealizovat.

V pondělí 16. 7. v Íčku Třebíč proběhlo slavnostní vyhlášení vítězného návrhu, který se v září dočká realizace. Této slavnostní události se zúčastnil mj. také místostarosta města Třebíče Milan Zeibert.

Je hezké vidět, že mládež se o své město zajímá a není jim lhostejné, jak to ve městě vypadá.

 

Lenka Palánová

ICM Třebíč