Výšlap na Hanácký Mont Blank

 

Ve čtvrtek 4. 8. 2011, pár minut před osmou, se ve vestibulu Prostějovského vlakového nádraží sešla bezmála třicetičlenná skupinka příznivců pohybu v přírodě ve věku od pěti do šedesáti let, kteří využili nabídky Českého svazu ochránců přírody – Ekocentra Iris na komentovanou, asi 10 km dlouhou, vycházku „ Křížem krážem Kosířem“.

Výletníci odjeli vlakem do Čelechovic na Hané, odkud se po zelených, později žlutých turistických značkách vydali na dominantu místní krajiny, Kosíř.

Cestou se dovídali spoustu zajímavých informací. Společně navštívili „dno“ moře z období devonu –  Státní lom, prošli jednotlivými stanovišti naučné stezky a fandili dětem, které na trase čekalo několik soutěžních úkolů, jako třeba postavit nejzajímavější pyramidu, zdolat bez zazvonění pavučinu, poznat jednotlivé ptáčky a rozeznat jejich zpěv, najít poklad, projít stezkou plnou strašidel.

Ve Slatinicích jsme ochutnali vodu ze dvou zdejších, veřejně dostupných pramenů, a motoráčkem se opět vrátili do Prostějova. Celý den se všem zúčastněným věnovali organizátorky této akce, Petra Orálková a Eliška Valentová.

Naše fotogaleriie vám přiblíží celý průběh putování.

 

S ČSOP – Ekocentrem Iris Prostějov se můžete vydat na další vycházku 18. srpna biokoridorem Hloučela, 25. srpna navštívit Záchrannou stanici pro handicapované živočichy a biocentrum Mokroš v Mořicích a 27. srpna vyjít za studánkami v okolí Divokého potoka.

Více se dovíte na www.iris.cz

Stanislava Rotterová, regionální koordinátorka – redaktorka, kraj Olomoucký

 

Přidej komentář jako první k "Výšlap na Hanácký Mont Blank"

Zanechte komentář