Waldcamp 2016

PRAHA3

Druhý červnový víkend, 10.–12. 6., jsme se již tradičně vypravili do Frankfurtu nad Odrou, poblíž kterého probíhala mezinárodní akce s názvem „Waldcamp“. Koho by zajímalo více, může si prohlédnout oficiální stránky akce na: http://www.waldcamp-ev.de/index.php/de/das-waldcamp/waldcamp-2016.

Ve zkratce můžeme Waldcamp popsat jako mezinárodní víkendový mini-tábor. Mini svou krátkou délkou trvání (od pátku do neděle), nikoliv svým rozsahem (účastní se ho každý rok cca 150 dětí a dospělých převážně z Německa a Polska, ale i z ostatních zemí včetně ČR). Waldcamp se koná na louce, kde děti spí ve stanech, vše tedy probíhá v klasickém táborovém duchu: noční bojovka, hry a soutěže oddílů, táborák i večerní diskotéka.

Každý rok lemuje rámcový příběh Waldcampu jiné téma, tím letošním byl „Karneval zvířat“. Česká skupina na něm představovala šnekovce.

A jak dojmy z Waldcampu popsala účastnice Jana Vorlíčková (10 let)?

„Bylo to tam krásné a super, ale nikomu jsem nerozuměla, kromě naší české skupinky. Vařili výborně a program byl skvělý. Nejvíce mě bavil kvíz. Instruktorky jsme měli moc fajn. Na Waldcamp jeli moc prima děti, takže jsem do party rychle zapadla, proto jsem byla moc ráda a bavilo mě to. Určitě pojedu znovu i příští rok.“

ICM při DDM hl. m. Prahy

Přidej komentář jako první k "Waldcamp 2016"

Zanechte komentář