Warsawa Exposweet 2019 – v záplavě sladkého

SAM_3189

V únoru jsme se vypravili na cukrářský veletrh do polského hlavního města. Varšavu jsem před tím navštívila jednou v životě. Bylo to však při cestování na letiště a tak nebyl čas na prozkoumání města. Už tehdy jsem však věděla, že bych se tam ještě někdy chtěla podívat. Když mi kolegyně poslala na facebooku odkaz na událost Exposweet 2019, neváhala jsem ani chvíli. Spojení cukrářského veletrhu a Varšavy jsem nemohla odolat.  

Ve Varšavě jsme strávily 3 dny. Ochutnaly jsme ty nejlepší italské a fracouzské zmrzliny a některé dorty nám doslova vyrazily dech (nad tím, jak se tyto dorty konzumují, jsme radši nepřemýšlely).  SAM_3241

A jaká Varšava je? První, co vás doslova ohromí, když přijedete do Varšavy, jsou výškové budovy. Na Varšavě se totiž podepsala druhá světová válka. Ve městě bylo zničeno přes 90 % původních budov.

Budova, která vás v záplavě výškových moderních budov zaujme je Palác kultury a vědy. Tato budova je zároveň nejvyšší budovou Varšavy.

SAM_3297SAM_3237

Velice příjemně nás překvapily také ceny v restauracích a kavárnách polského hlavního města. Za snídani i s kávou jsme například zaplatili v přepočtu 80 korun na osobu. Velmi se nám také osvědčilo cestování za využití aplikace Uber. Cena za jízdu se pohybovala okolo 60 korun za jízdu (cca 10 minut).  

Pokud přemýšlíte, kam vyrazit na výlet, zkuste Varšavu ☺

Na video z našeho tripu se můžete podívat na našem youtube kanále:

https://www.youtube.com/watch?v=gyk1aJfZqQs


Markéta Nováková
ICM Petrovice u Karviné