Za hranice se STUDENT AGENCY

1. díl — STUDENT AGENCY je v České republice velice oblíbenou společností, ať už se jedná o „žluté autobusy“, kde dostanete noviny a teplý nápoj zdarma, nebo o různé studentské programy a kurzy. Jednou z důležitých aktivit této společnosti jsou právě zahraniční programy pro studenty.

STUDENT AGENCY pořádá zahraniční programy v zemích Evropy, ale i třeba ve vzdálených koutech USA. Je pouze na vás jakou možnost zvolíte, jaký program je vám blíže. Jestli dáváte přednost zkušenostem, které vám poskytne vaše náhradní rodina při au pair pobytu, nebo se radši vypravíte na „Work and Travel“.

„Work and Travel“ je název programu využívaného ročně stovkami studentů, kteří mají chuť okusit práci v USA společně s následným cestováním. Nezapomenutelné chvíle díky těmto programům můžete zažít na tak zajímavých místech jako jsou Havaj, Aljaška či Florida.

Pokud je pro vás zajímavější zkusit au pair, musíte mít poněkud lepší znalost jazyka a to alespoň na komunikativní úrovni. Tyto programy jsou určeny dívkám, které mají zkušenosti s hlídáním dětí. Au pair bydlí po určitou dobu v rodině, kde se také zdarma stravuje a za drobnou pomoc s hlídáním dětí a domácností dostává navrch kapesné. Díky letním au pair pobytům můžete strávit nevšední chvíle ve Velké Británii, Irsku, Holandsku, Španělsku, Itálii, Rakousku či Francii.

Pokud vás láká léto v Evropě, můžete si zajistit například práci v cestovním ruchu nebo na farmě. Doporučujeme se také podívat na minimální délku pobytu, některé programy vás „připraví“ až o tři měsíce volna, je tedy třeba s tím rozhodně počítat! (Zdroj: studentagency.cz)

Jana Chrtková

Regionální koordinátor – redaktor

Kraj Plzeňský

Zanechte komentář