ZA ZKUŠENOSTMI DO AUSTRÁLIE

DSC_0037

Naše kolegyně z ICM Jindřichův Hradec z.s. Alexandra se v rámci našeho kariérního poradenství vydala čerpat nové zkušenosti až k protinožcům, do státu Queensland v australském Brisbane, kde se dozvěděla, jak hledat práci pro mladé lidi se znevýhodněním.

Červencové tropy v ČR, vystřídala australská „zima“. Na jižní polokouli právě panovalo zimní období. Alexandru a dalších 15 lidí z branže hostila organizace Epic Assist v Brisbane, která čítá přes 500 zaměstnanců a působí po celém východním pobřeží Austrálie. Díky systému financování služeb zaměstnanosti, mohou v organizaci pracovat stovky lidí, jelikož stát nedává dotace na zjištění služby, jako je tomu u nás v ČR, ale přispívá přímo na daného člověka. Funguje zde tzv. hvězdičkový systém dle úspěšnosti při hledání práce.

Díky Job Shadowingu měla Alexandra příležitost nahlédnout do práce konzultantů, specialistů na hledání práce a do systému vykazování práce a mnoho dalšího. Během tréninku byla seznámena s marketingovými a PR nástroji, managementem změny, náborem a zaškolením nových pracovníků atp.

Na základě této zkušenosti bude pořádat dva jednodenní kurzy v Jindřichově Hradci pro pracovníky z oboru v rámci projektu „Capacities of youth workers on the field of youth employment services“, kterého jsme součástí.

Za ICM JH Michaela Babická