Zalyžovat si levně v Rakousku? Proč ne?

leden_ICM_Ceske Budejovice - obrázek

Chcete si zalyžovat v Rakousku a nemáte kačky na Alpy? Zkuste skiareál Hochficht! Nachází se hned za našimi hranicemi, na rakouské straně Šumavy nedaleko lipenského jezera.

Hochficht je velké centrum určené jak pro Rakušany, tak pro Čechy, proto se často stává, že na vás obsluha promluví česky. Skiareál nabízí novou desetimístnou kabinku, která vás vyveze do nadmořské výšky 1 281 metrů. Tuto kabinku jsem vyzkoušel a musím říct, že to byl zážitek. Jinak má Hochficht 3 sedačkové lanovky, 2 kotvy a nakonec i jezdící pás pro nejmenší. Sjezdovky měří celkem 21 kilometrů a bývají pravidelně upravovány.

Hladem na Hochfichtu trpět rozhodně nebudete. U parkoviště se nachází velká jídelna, která nabízí dobrou kuchyni a velké porce. Počítejte, že pokud si dáte hlavní jídlo a nějaké to pití, necháte zde asi 10 euro. Pokud jedete na Hochficht jako větší skupina, je možné si objednat jídlo předem. Z vlastní zkušenosti tuto nabídku jednoznačně doporučuji, cena je jen 6 euro a dokonce jsem dostal zdarma přidáno. V ceně je i bezedný džbánek šťávy.

Na Hochfichtu jsem byl nedávno a báječně jsem si zalyžoval i „zasnowboardoval“. Nejsem žádný nováček a na sněhu jsem jako doma, proto mohu ohodnotit kvalitu i obtížnost místních sjezdovek. Sjezdovky byly každý den udržovány, všechny byly dobře sjízdné. Hochficht nabízí sjezdovky jak pro úplné začátečníky, tak pro pokročilé lyžaře. V areálu se nachází jedna sjezdovka s černým značením. Není to ovšem žádný extrém a ten, kdo na lyžích nestojí podruhé, ji určitě sjede. Díky velkému počtu lanovek se na Hochfichtu nemusíte bát dlouhých front. Areál nabízí i různé snowparky, které zpestří vaši jízdu.

Hochficht je velké lyžařské centrum blízko hranic, kde si perfektně zalyžujete s rodinou i kamarády. Tak přestaňte číst, co píšu a hurá na Hochficht!

 

Tomáš Babický

ICM České Budějovice