Zaměstnanec Informačního centra pro mládež je baskytarista kapely Peter Pan Complex

PRAHA

Peter Pan Complex – ambiciózní pětice z Prahy vedená bratranci Jordanem Hajem a Givinarem Křížem v sobě mísí vlivy současného izraelského písničkářství a nekompromisní kytarové plochy inspirované britskou rockovou scénou. 

Již několik let si kapela drží silnou pozici na pražské klubové scéně a vystupovala i na řadě festivalů, jako jsou například Rock For People či United Islands.

Náš kolega Jakub Chaba, který je grafikem a pedagogem volného času DDM hl. m. Prahy, v sobě skrývá ještě druhou tvář, a to tvář baskytaristy v této kapele. 

Jeho role v ní je nejen při skládání nové hudby a při hře na baskytaru, ale dá se s trochou nadsázky připodobnit k jeho profesi pedagoga volného času. Lidé, kteří jsou múzičtí, často postrádají schopnost praktických dovedností. Proto každá kapela potřebuje někoho, kdo zastane roli „oddílového vedoucího“. Kapela totiž není jen o samotném hraní, ale i o zodpovědné pravidelné práci. Také je potřeba se nějak dostat na koncerty, být tam včas, zaplatit zkušebnu, zkrátka postarat se o praktické věci. A to je práce pro Jakuba.PRAHA2

Ke skupině se přidal spolu s Oskarem Pilařem (bicí) zhruba před šesti lety, rok před vznikem debutového EP „Unho­ly“. Křest pro­bě­hl v Lu­cer­na Music Baru, kde se ke ka­pe­le při­dal pátý člen Zde­něk Lich­nov­ský (ky­ta­ra, klá­ve­sy, zpěv).

V této fi­nál­ní se­sta­vě ka­pe­la na­hrá­la singl „Wolfskin” (2013), který před­zna­me­nal cel­ko­vý posun ve zvuku ka­pe­ly a od­star­to­val pří­pra­vy na de­bu­to­vou desku. Díky vy­bra­né část­ce z crowd­fun­din­go­vé­ho ser­ve­ru Hi­tHit.cz se mohla ka­pe­la na jaře 2014 pus­tit do její re­a­li­za­ce. Připravovaná deska vyšla v roce 2015 na labelu Warner Music.

V současné době kapela připravuje materiál na nové EP, které by mělo být zvukově úspornější, ale zároveň hravější a méně rockové než předchozí eponymní album. EP by mělo vyjít na podzim tohoto roku. V následujících týdnech se můžete těšit na klip k písni „Scissors“ z posledního alba.

 

 

ICM při DDM Praha

Přidej komentář jako první k "Zaměstnanec Informačního centra pro mládež je baskytarista kapely Peter Pan Complex"

Zanechte komentář