Západočeská univerzita včera za účasti široké veřejnosti oslavila 20. narozeniny

 

Západočeská univerzita v Plzni včera v prostorech univerzitního areálu na Borech oslavila spolu se svými studenty a příznivci 20. narozeniny! Tzv. „Den se Západočeskou univerzitou“ se nesl v duchu dobré nálady studentů, kteří dostali rektorské volno, dlouhých front na pití a slunečného počasí.

Odpolední program oslav zajišťovalo studentské Rádio Bomba, které si do odpoledního programu Rádio Bomba Live pozvalo hned několik studentských kapel. Divákům se představili Y?, Friday, Underfloor a The Aprill. Zájemci měli také možnost nahlédnout do prostor univerzitní knihovny, tělocvičny i vybraných poslucháren a laboratoří v univerzitním areálu. Jako hvězda večera pak vystoupil Michal Prokop a kapela Framus Five.

 

 

Stále přemýšlíte, jestli není dvacet let tradice málo? Pak si připomeňme některá důležitá fakta, která se s historií Západočeské univerzity pojí. Západočeská univerzita byla například první univerzitou v České republice, která si zřídila vlastní webové stránky, od svých počátků také zahájila programy doktorandských studií a byla také první univerzitou, která v akademickém roce 2003/2004 zavedla kreditní způsob studia s unikátní administrativní IT podporou systému STAG.

Další fotky z oslav univerzity najdete na www.flickr.com nebo na oficiálních stránkách Západočeské univerzity.

 

_

Zdroj: Tiskové zprávy, www.zcu.cz, Noviny Západočeské univerzity

_

Jana Chrtková, Regionální koordinátorka – redaktorka, Kraj Plzeňský

Přidej komentář jako první k "Západočeská univerzita včera za účasti široké veřejnosti oslavila 20. narozeniny"

Zanechte komentář