Záškolák, Osmík ale i Kulíšek

Říkáte si; Jak jinak! Kulíšek a Osmík – to jsou typičtí záškoláci! Ale chyba lávky… Nejedná se o dva školní neposedy a už vůbec ne o lidské bytosti. Jsou to totiž názvy tří školních časopisů, které byly přihlášeny do krajského kola soutěže školních časopisů ve Středočeském kraji. Zástupci redakcí všech jmenovaných časopisů se totiž sešli, společně s dalšími z kraje Praha a ze Středočeského kraje na setkání v Národním informačním centru pro mládež (NICM). To proběhlo v pondělí 17. Října 2011. Setkání se uskutečnilo k příležitosti vyhlášení výsledků Soutěže školních časopisů 2011 v obou jmenovaných krajích.

Setkání tvůrců školních časopisů ze Středočeského kraje a kraje Praha

Soutěž školních časopisů, která v letošním roce odstartovala svým pátým pokračováním, měla letos novinku v podobě krajských kol. Prozatím se letos mohly samotné školní noviny a časopisy hlásit do celostátní soutěže i do krajských kol současně. Od příštího roku bude krajské kolo jako nominační pro celostátní soutěž. Do NICM tak nedorazili zástupci z mnoha školních redakcí, kteří zvolili možnost představit svůj školní časopis až v celostátní soutěži v Brně na začátku prosince.

NICM přivítalo zástupce redakcí ze středoškolských časopisů i z redakcí časopisů základních škol. Setkání mělo jako hlavní cíl probrat současnou situaci na poli vydávání školních časopisů, dále se hovořilo o podpoře školy jako zastřešující organizace a také o materiálních a technických možnostech jednotlivých redakcí.

Zástupci pozvaných redakcí obdrželi od partnerů soutěže drobné dárky a slovní hodnocení hodnotitelů časopisů. Na setkání se také losovalo o digitální fotoaparát, který získala redakce časopisu OSMÍK. Všechny časopisy, které byly do 30. září 2011 přihlášeny do krajských kol, postupují do finále soutěže v Brně.

Partnerem soutěže v krajích bylo Národní informační centrum pro mládež, Odbor školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu hl. m. Prahy, Informační centrum pro mládež při DDM hl. m. Prahy v Karlíně a webový časopis REMIX projektu Klíče pro život – Podpora informačního systému pro mládež.

Poděkování za aktivní účast na setkání patří redakcím časopisů Záškolák, Osmík, Kulíšek, Blik…cvak…příjem! a Sladký domov.

Losování o fotoaparát od partnera soutěže - projekt Řemeslo žije!

Fotoaparát získala redakce časopisu Osmík

Setkání proběhlo v NICM.

__

Pavel Dvořák, regionální koordinátor – redaktor, kraj Praha

 

Přidej komentář jako první k "Záškolák, Osmík ale i Kulíšek"

Zanechte komentář