Závodnice na JETSUFRU

aneta šacherová 2

Čerstvých 23 let oslavila Aneta Šacherová, která již druhým rokem bojuje na světové soutěži MSWC (MotoSurf WorldCup) o stupně vítězů!

aneta šacherová 1

Co to vlastně MSWC je?

Jedná se o závody na motorových surfech na vodní hladině. Aneta je ve sportu jako doma. Od svých 5 let se věnovala 7 let v SVČ Ivančice mažoretkám, po kterých přešla na modernější Street dance, kde v roce 2013 vybojovala se skupinou Mighty Shake první místo na Mistrovství Evropy. Mezi svoje úspěchy může počítat také několikrát získaný titul mistryně České republiky v tanečních formacích a nespočetné postupy na mezinárodní soutěže. Před 8 lety založila svoji taneční skupinu, která stále roste a která nyní nese název TAD crew. Do světa motosportu se dostala před čtyřmi lety v roce 2014, kde si ji ředitel firmy vybral jako model pro foceni na následující roky. Aneta se na surfu naučila jezdit rychleji než většina nováčků, a tak získala po třech letech možnost závodit.

Správně řečeno „JETSURF“ je český výrobek, který dobývá svět. Dokáže vytáhnout rychlost až 60 km/h při váze 16 kg. Uvnitř surfu je dvoutaktní spalovací motor, který je v této době při tak malé velikosti nejrychlejší a také jediný na světě. Závody se jezdí po celém světě, po 5 hlavních závodech. V prvním závodu ve stylu funny cup vyhrála třetí místo a tím odstartovaly její tréninky. Ve své první sezóně bezkonkurenčně vyhrála 4/5 závodu, které byly například
v Mexicu, Amsterdamu, Slovensku apod., a bez velké námahy se stala mistryní světa. Díky tomuto roku každý měsíc cestuje po světě, závodí a poznává krásy zemí světa. Tento rok ji čeká ještě jeden závod a míří si pro zasloužené druhé místo, a to jen o pár bodů od prvního. Aneta je ve svém životě člověk, který motivuje lidi kolem sebe, dodává slunce do jejich srdcí a ukazuje, že každá její překážka i v podobě roztroušené sklerózy se dá zvládnout, a dokonce i člověk
s občasným omezením může „ukázat v závodu záda“ všem a vyhrát titul.