Závodníci z RC klubu SIG-N.A.L. Třebíč vybojovali první místo

RC klub SIG-N.A.L Třebíč je modelářský klub s více jak pětiletou tradicí. Zabývá se především konstrukcí a provozem dálkově řízených modelů lodí, letadel, aut, bojové techniky, vrtulníků apod. Další z jeho činností jsou také kroužek modelářům pod DDM Třebíč a také zajišťování doprovodných programů na mnoha akcích zejména v období březen-říjen.

O víkendu 29. a 30. září se konaly v Blansku závody dálkově řízených modelů lodí. Soutěž byla součástí Moravského poháru, což je seriál závodů lodních modelů v různých koutech Moravy v období před a po prázdninách. Již v dřívějších letech se modelářům z klubu SIG-N.A.L. Třebíč dařilo umisťovat se „na bednách“, nikdy však na té nejvyšší. Tato skutečnost byla také mimo jiné dána skutečností, že závodů Moravského poháru se zúčastňovali a do dnešních dnů také zúčastňují jezdci s tituly mistrů Evropy, či dokonce světa a je těžké se v souboji s nimi prosadit.
Letošní závod byl po řádově dvouleté přestávce opravdovým překvapením, co se týče výsledkům.

Na třebíčské kapitány se štěstí usmálo v kategorii F4-A (slalomová jízda maket a polomaket lodí) se podařilo Josefu Bobkovi najet třikrát po sobě 100 bodů, což je čistá jízda bez doteku a získal tak maximální počet bodů, který je možný. Za tento výkon byl odměněn prvním místem a RC klub SIG-N.A.L. Třebíč má ve svých řadách prvního šampióna. Skutečným faktem je také rekordní jízda Honzy Dvořáka, který jako jediný v historii závodů PROCOUVAL celou trať F4-A se svým modelem a získal neuvěřitelných 98 bodů se svou lodí.

Jan Dvořák, ICM Pelhřimov – Hodina H

Přidej komentář jako první k "Závodníci z RC klubu SIG-N.A.L. Třebíč vybojovali první místo"

Zanechte komentář