Zbav se stresu ze školy jednou provždy

image3344

Stres je největším nepřítelem. Zbav se ho jednou provždy. Pokud pochopíš, jak tato emoce funguje, je to jednoduché.

 

Co je stres

Stres vznikl jako obrana tvého těla proti nebezpečí, například při útoku zvířete. Funguje podobně jako strach a poté se tělo vrátí opět do své rovnováhy. Při stresové reakci se vyloučí stresové hormony, které ti pomohou podat maximální možný výkon. Dnes už na nás zvířata neutočí, ale naše tělo reaguje stejně, pokud se ocitnete pod velkým tlakem třeba před důležitou zkouškou.

Stres je přirozenou reakcí těla a vznikla za účelem nám pomoci. Míru stresu si udržujte v únosných mírách. Příliš mnoho stresu škodí. Stres cítí občas každý z nás, ale ne každý se s ním umí vyrovnat.

 

Stresu nevěnujte pozornost, pak se ho zbavíte snáz

V okamžiku, kdy začnete stresu propadat, mohou vám hlavou lítat myšlenky s katastrofickým scénářem. Jste nervózní a vystresovaní před zkouškou? Myslete okamžitě na něco jiného. Zaměstnejte svůj mozek jinou činností.

Odveďte své myšlenky od blížících se zkoušek jinam, ideálně sportem. Zajděte si zaběhat, vyčistěte si hlavu jízdou na kole. Proti stresu se obrňte. Je to emoce, která se nám snaží pomoci, ale né každý pracovat ve stresu zvládá.

Vyzkoušejte aromaterapii…

Stále jste ve stresu? Aromaterapie rozhodně není jen záležitost lázní. Naopak vdechováním příjemných vůní jako jsou levandule, rozmarýn či meduňka si navodíte klid a pohodu. Při inhalování těchto aromat se hladina kortizolu výrazně sníží a vy budete o poznání klidnější. Teď už zvládnete zkoušku na jedničku.

 

Žvýkejte žvýkačky….

Žvýkačky umí mnohem více než osvěžovat dech. Vědecky byla dokázána jejich schopnost snižovat stres. Zlepšuje také mentální výkony při plnění složitých úkolů. Se snížením stresu se navíc sníží i váš krevní tlak a hladina cholesterolu.

 

 

ICM Cheb

Přidej komentář jako první k "Zbav se stresu ze školy jednou provždy"

Zanechte komentář