Zdraví vás Kebule Ódéemková

logo_ODMJe osmého ledna 2010 a už jen 23 dní zbývá do slavnostního zahájení Olympiády dětí a mládeže 2010. Mladí sportovci z celé republiky jsou již v plném tréninkovém nasazení a své předvedli i diváci, kteří budou svým zástupcům fandit. V rámci programu VyCool se! Předvedli žáci z většiny krajů svá fandítka, kostýmy a pokřiky, kterými budou podporovat  mladé sportovce. Nechyběla u toho ani Kebule Ódéemková.

Kdo, že u toho byl? No přece nadaná, všestranná a jedinečná sněhová koule Kebule Ódéemková! Netušíte? Jak na tom jsou ostatní jsem se ptala v ulicích Liberce.

Dobrý den, můžu se zeptat, jestli víte kdo nebo co je Kebule Ódéemková?

Paní Jana, na mateřské dovolené: Zeptat se můžete, ale moc vám nepomůžu, to jsem v životě neslyšela.

Studentka Lucie: Že by nová odrůda kedlubny? (ha, ha, ha…)

Student univerzity Lukáš: Ňáká předvolební kampaň? Kebule…no tak to fakt nevim, sorry.

Po městě jsem pobíhala ještě hodně dlouho, než jsem narazila na partu kluků z liberecké základní školy v Barvířské. A tam jsem konečně s Kebulí pochodila.

Kebule? Co to…jóó ty… to je vod těch lyžařů. Jak jsme byli v Tescu! No jó, dyť voni to snad vyhráli, ne?

Překlad pro nezasvěcené: žáci z této základní školy vyhráli se svým chrastícím Ještědem soutěž o nejlepší fandíte a budou na Hrách za „hlavní fandiče“ našich sportovců.

Tak aspoň něco, uff. Jestli máte volno ve dnech 31.1. – 5.2., přijeďte do Liberce a okolí (například v Jablonci se pojede biatlon) fandit zástupcům svého kraje na Olympiádu dětí a mládeže 2010!

Petra Handlířová
Podpora informačního systému pro mládež
Regionální koordinátorka-redaktorka
Kraj Liberecký

Přidej komentář jako první k "Zdraví vás Kebule Ódéemková"

Zanechte komentář