Zkušenosti studentů UJEP

Ze zahraničí — Studenti Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem mají možnost se během svého studia zúčastnit několika programů umožňujících studovat či pracovat v zahraničí, např. Erasmus, Sokrates či Work and Travel. Zeptal jsem se několika z nich, zda se nějakého takového programu zúčastnili a co jim tato účast přinesla.

Otázka č. 1: Zúčastnil/a jste se nějakého programu umožňujícího studovat či pracovat v zahraničí?

Otázka č. 2: Pokud ano, co vám tato zkušenost přinesla?

Ilona (22)

1)      Zatím ne, ale už si vyřizuji vše potřebné, abych se v létě mohla zúčastnit programu Work and Travel v USA. Doufám, že vše dopadne dobře a budu moc vycestovat, protože věřím, že mi tato zkušenost do budoucna hodně pomůže.

Jakub (23)

1)      Zúčastnil jsem se programu Erasmus ve Francii, protože jsem na střední maturoval z francouzštiny a chtěl jsem si jí zdokonalit.

2)      Zkušenosti obrovské, hlavně co se jazyka týče. Také jsem tam poznal nové přátele z různých koutů světa. Doufám, že se tam ještě alespoň jednou vrátím.

Zdeňka (22)

1)      Byla jsem v Portugalsku s programem Erasmus, ve městě Braga. Studovala jsem tam pedagogiku.

2)      Zkušenosti nějaké byly, poznala jsem nové prostředí, nové lidi. Ale co se studia týče, myslím, že u nás je to mnohem kvalitnější.

Jarmila (20)

1)      Zatím jsem ještě nikde nebyla, ale vím, že možností je hodně. Chtěla bych asi zkusit program Erasmus, lákají mě severské země, jako Norsko nebo Finsko. Už jsem se o to zajímala, a doufám, že to v příštím semestru zkusím a vyjde to. Byla bych sama proti sobě, kdybych této možnosti nevyužila.

Otakar (24)

1)      Už jsem toho procestoval myslím docela dost. Před dvěma lety jsem byl v USA na Work and Travel programu, zkusil jsem i Erasmus, byl jsem ve Španělsku a asi dvakrát jsem si byl přivydělat o prázdniny ve Skotsku.

2)      No, samozřejmě že jsem si ze všech těch cest do života hodně vzal. Byl jsem kolikrát odkázán pouze sám na sebe, nemohl jsem zavolat nikomu o pomoc. Naučil jsem se komunikovat a nebát se u toho. Poznal jsem jiné kultury, nové lidi. Doufám, že to všechno jednou, až skončím školu, využiju.

Miloš Hrubý

Regionální koordinátor – redaktor

Ústecký kraj

Přidej komentář jako první k "Zkušenosti studentů UJEP"

Zanechte komentář