Změníte pohled na Kanáry

Většina z nás asi vnímá Kanárské ostrovy jako příjemné dovolenkové místo, kam se jezdilo s rodiči v zimních měsících či jarních měsících. Pláže, studený oceán a jistota bazénu v hotelu. To jsou vzpomínky, ale vy můžete zažít něco naprosto jiného a výjimečného. Jen si budete muset do kufru přibalit trekové boty a možná masážní krém na namožené svaly.

Tím nejúžasnějším ostrovem na dokonalé přírodní zážitky je La Palma. Vulkanický ostrov v Atlantském oceánu s rozlohou 706 km². Základna sopky se nachází asi 4 000 m pod mořem a nejvyšší vrchol ostrova se tyčí do výšky 2 426 m nad mořem. Kolem dokola černé útesy a oceán. Na ostrově rostou ojedinělé růže, břečťany i borovice, ale také mnoho rostlin, které se žádné z našich krajů nepodobají. Množství stezek, výstupů, procházek, nedotčená příroda, bujná vegetace střídá tmavá vulkanická pole, pláže omývá čistý oceán, na záda se vám nelepí stovky turistů… není to ráj?

A doporučení? Národní park Caldera de Taburiente, fascinující přírodní úkaz. Masivní sopečný kráter s šířkou okolo osmi kilometrů a hloubkou více než 1 500 m. Objevíte zde skály, kameny nejroztodivnějších tvarů, vodopády, prales a bohatou vegetaci.

Vodní tunely. Důkladný systém tunelů v lávových pohořích, které vedou vodu až k obyvatelům.

Od středu na jih ostrova se táhne úžasná Ruta de los Volcanos - cesta vulkánů. Vede po hřebeni i úbočích sopečných pohoří, nabízí úžasné rozhledy na obě strany ostrova, neboť se táhne jeho středem.

La Zarza – zde se v největší míře nacházejí petroglify staré přibližně 4 000 let.

Až na vrchol nejvyšší hory ostrova La Palma – Roque de los Muchachos vede díky strategicky umístěné hvězdárně silnice. Ostrov je místem řady mezinárodních observatoří, dopadá na něj totiž minimum světla z velkých měst.

Ale to rozhodně není vše, co stojí za návštěvu. Objevujte a určitě změníte pohled na Kanáry.

Zdroj: la-palma-tourismus.com (info plus foto), www.kanarske-ostrovy.orbion.cz


Jana Chrtková, Regionální koordinátor – redaktor, Kraj Plzeňský


Přidej komentář jako první k "Změníte pohled na Kanáry"

Zanechte komentář