ZUŠ OPEN V TŘEBÍČI

back-to-school-1576787_640

Letošní ročník ZUŠ Open v Třebíči nebyl tak velkolepý jako minulý rok. Škola se rozhodla pro skromnější představení, a proto se akce na náměstí konala jen dopoledne. Prostřednictvím workshopů si zde návštěvníci mohli vyzkoušet, jaké by to bylo a co by dělali, kdyby se rozhodli pro jeden z oborů umělecké školy. Tento dopolední program byl především zacílen na třebíčské mateřské školky, tudíž pro pětileté děti a pro skoro školáky. Nejen, že škola vytvořila krásné a kreativní dopoledne pro malé školkáčky, ale také si téměř jistě zajistila další nové žáky.

Nabídka školy je velmi pestrá a můžete zde najít jak hudební a výtvarné obory, tak i taneční a literárně dramatické. Děti se tedy mohou realizovat ve hře na klavír, na kytaru, na housle a na další hudební nástroje. Mohou chodit malovat, tvořit z keramiky a jiných materiálů. Dokonce mohou docházet na lidové a jiné tance. Kromě toho všeho se děti mohou realizovat v literárně dramatickém oboru, který je zaměřen na přednes, výslovnost a dramatickou výchovu.

Od pěti hodin se pak konal koncert pro širokou veřejnost v divadle Pasáž, kde zahráli právě studenti Základní umělecké školy v Třebíči.

 

ICM Třebíč

Lenka Palánová